Reply To: Skola Letenja 2014

O nama Forums Forum Skola Letenja Skola Letenja 2014 Reply To: Skola Letenja 2014

marko.kauzlaricmarko.kauzlaric
Participant

Marko, dodao sam mogucnost odgovora na odgovor (do 3 nivoa ako ne se riskira ici off-topic) tako da od sada bilo tko moze odgovoriti na bilo koji post.
Kada nadem minutu cu promjeniti linkove o dokumentima sta si naveo.

Sta se tice naknada ovo je moje misljenje: znam da je “nastavnik trebao dobiti naknadu za taj rad. To je odgovoran i stresan posao” ali mogu ti odmah reci da placati naknade ljudima za rad u klubu na bazi volontiranja ne funkcionira (niti matematicki). U Rietiu, na primjer, a ne moram govoriti koliko je to veliki i jaki klub, svi instruktori volontiraju (neki su profesionalni piloti i placeni su u svom redovnom poslu, neki su inzenjeri, neki doktori, neki nista od toga, i poznajem ih sve osobno kao i predsjednika kluba…) nitko od njih nije placen, dobiju formalno nekih 10Eura mjesecno da zadovolje propise. Predsjednik mi kaze da je klub baziran na volonterstvu i strasti, prema tome svi se zalazu za dobrobit kluba (svaka zarada od skole ili clanstva ide za poboljsanje kluba). Kada bi poceli izracunavati naknade za tvoj rad, rad Zlatka, moj rad za web (recimo), cijenu ciscenja jedrilice, itd… mozes ravno zatvoriti klub jer toliko neces nikada zaraditi. Primjer da su profesionalci placeni 150kn po satu leta to je zato jer njima je to profesija. Mislim da se u klubu radi za dobrobit kluba, ako nema volje i strasti onda nema kluba.